Arama

Anne & Çocuk

Emzirme Hakkında Bilgiler

Paylaş
emzirme

Hamilelik döneminden sonra gelen emzirme dönemi, yeni annenin en önemli dönemidir. Bu dönemde minik bebeğin sık sık emzirilerek karnının doyurulması gerekir. Anne sütünün yeterli olması kadar besleme esnasında annenin rahat olması da önemlidir. Annenin rahat ve konforlu bir şekilde emzirebilmesi için öncelikle uygun bir iç giyim tercih etmesi gerekir.

Klasik bayan iç giyim modelleri, emzirme için uygun değildir. Standart sütyen modelleri ayrıca hamilelik ve süt bezlerinin çalışması ile büyüyen göğüsler için de uygun değildir. Bu nedenle bu özel dönemde özel bir sütyen, badi kullanmak gerekir.

Piyasada kalitesini kanıtlamış, güvenilir iç giyim markaları tarafından üretilen emzirme sütyeni, emzirme badisi gibi ürünler, bu dönemde tam bir kurtarıcı parça olarak görülmektedir. Göğüsün ön kısmına eklenen emziren anneleri rahat ettirip, konforlu hissettirecek çıtçıtlı açılıp kapanabilen göz, büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu ayrıntı sayesinde anneler bebeğini besleme esnasında tüm sütyeni çıkarmak zorunda kalmadan, minik pencereyi açarak rahat bir şekilde emzirmeyi gerçekleştirebilirler. Üstelik bu dönemde yaşanan göğüslerde sarkma sorunu, emzirme sütyeni kullanıldığında yaşanmamaktadır. Çocuk sahibi olduktan sonra da fit bir görünüme sahip olmayı sağlamaktadır.

Göğüslerdeki sarkmayı ve vücuttaki değişikleri önlemek için hamilelik döneminde vücut değişimleri meydana gelmeye başladığı andan itibaren bu tür özel ürünler kullanılmalıdır. Bu tür özel iç giyim ürünleri, her bayanın vücut özelliklerine uygun, hamilelik sonrasında ve yeni doğum yapmış annenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır

Önceki Yazı
Sonraki Yazı